Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się
baza turystyczna
Muzeum Drukarstwa Rodziny Kamińskich w Radomsku
97-500 Radomsko, ul. Mickiewicza 5/7
+48 502 111 313
www.facebook.com/Muzeum-Drukarstwa-Rodzi...Muzeum Drukarstwa Braci Kamińskich.
Muzeum prowadzone jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy o Tradycji i Historii Drukarstwa. To realizacja marzenia Janusza Kamińskiego, gdzie można „dotknąć” historii nie tylko radomszczańskich drukarni. Muzeum opiera się na eksponatach ze zbiorów prywatnych oraz pozyskanych poprzez odkup z innych drukarni, gdzie maszyny są wyeksploatowane i dawno już nie uczestniczą w aktywnym druku. Na miejscu można zobaczyć większość sprawnych eksponatów, poczuć magię pracy w drukarni, zasłuchać się w odgłosy wydawane przez maszyny. Wśród eksponatów znajdują się także trzcinki, matryce i wiele innych urządzeń potrzebnych do tradycyjnego druku.
Jednym z ciekawszych eksponatów z pewnością jest zszywarka z końca XIX wieku - prawdopodobnie jedyna taka maszyna w Polsce. Drugą sprawną maszyną jest „Man” z 1911 roku - wciąż można na niej drukować (w Muzeum prowadzone są z jej użyciem warsztaty z młodzieżą).

Eksponaty można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 15:30 oraz w każdą pierwszą sobotę miesiąca w godzinach od 11:00 do 14:00.