Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się
baza turystyczna
Kolekcja Samochodów Zabytkowych
97-505 Dobryszyce, Malutkie 22a
+48 603 097 396
www.krokowicz.com.pl/pl/oldtimers


Gratka dla miłośników motoryzacji, historii i historii motoryzacji.
Zachęcamy do odwiedzenia jedynej w Powiecie Radomszczańskim  Prywatnej Kolekcji Samochodów Zabytkowych.

Wcale nie za siedmioma górami, ale całkiem niedaleko, bo około 8 km od Radomska, w miejscowości  Malutkie (w gminie Dobryszyce) pod nr 22 znajdziecie prawdziwe skarby.

W kolekcji zabytkowych samochodów Grzegorza Krokowicza - kolekcjonera i pasjonata motoryzacji - obecnie znajduje się 120 samochodów. Zbiór sukcesywnie powiększa się o nowe eksponaty. Być może w przyszłości powstanie tu Muzeum lub Galeria Motoryzacji, połączona z parkiem rozrywki dla odwiedzających.

W kolekcji można zobaczyć prawdziwą perełkę - pojazd z 1916 r, wciąż „na chodzie", mimo że jego amerykański producent już dawno nie istnieje. Gratką są również samochody i motocykle z okresu II wojny światowej oraz lat 80 i 90. Zbiory eksponowane są w stylizowanych, tematycznych salach - w tej z okresu PRLu znaleźć można Fiata 126p, Fiata 125p z dodatkowym reflektorem (produkowany na specjalne zamówienie - do NRD trafiło jedynie 202 sztuki). Nie brakuje także „ulubieńców" z tamtych lat - popularnych Polonezów czy Syren, które można było widzieć w tamtej epoce na naszych drogach. Jak to dawniej bywało pozostałą część ekspozycji możemy zobaczyć po przekroczeniu Granicy Państwowej.Diorama Berlina oraz działania formacji Afrika Korps na froncie w Afryce Północnej to idealne tło do prezentacji historycznych modeli. Miłośnicy współczesnej motoryzacji mogą także podziwiać kształtne linie nadwozia samochodów marki Ford, Mercedes, Fiat, Alfa Romeo i kilku innych czołowych producentów.

To ciekawe miejsce każdy podróżnik może zobaczyć od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, a w soboty od 8:00 do 13:00. Wstęp jest bezpłatny.