Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się
baza turystyczna
Dwór w Żytnie
ul. Konopnickiej 92, 97-532 Żytno
504 421 598
recepcja@dworwzytnie.pl
www.dworwzytnie.plDwór w Żytnie to nowa, unikalna odsłona historycznej posiadłości, architektonicznej perły  naszego powiatu i województwa. Zbudowany w 1819 r. dwór tętnił życiem przez wiek XIX i początek XX. 


Był znanym ziemiańskim salonem, miejscem życia towarzyskiego ówczesnych elit. Tu zapadały ważne decyzje podczas patriotycznych spotkań. Odwiedzały go słynne postacie ze świata kultury, polityki i sztuki, członkowie licznej rodziny, przyjaciele, znamienici goście jak np. Henryk Sienkiewicz, Jacek Malczewski, bł. Wanda Malczewska, czy rodzina Gen. Władysława Andersa. Po latach burzliwej historii obiekt kompleksowo odbudowano. 


Budynek zachował wierność pierwotnej wizji okazałej wiejskiej posiadłości. Wizytówką jego była i jest fasada z czterokolumnowym doryckim portykiem. Wnętrze odrestaurowanego obiektu zostało dopracowane w najmniejszym szczególe i zaaranżowane na: pokoje, kawiarnię, przestrzeń bankietowo-konferencyjną oraz strefę wellness. 


Zachwyca niezwykle klasycznym stylem, eleganckim wykończeniem, a jednocześnie ciepłą i rodzinną atmosferą oraz przepyszną kuchnią opartą na bazie lokalnych produktów. 
Otulony przepięknym 4 ha zabytkowym parkiem, Dwór w Żytnie położony jest jedynie 25 km od Radomska. Obok rodzinnych przyjęć, idealne miejsce na letnie rowerowe wycieczki i pikniki.