Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się
turystyka weekendowa

Lody, lody dla ochłody


Dla ochłody zimne lody.
Zapraszamy do poszukiwania Waszego ulubionego smaku.

Na orzeźwienie i niepowtarzalny smak zapraszamy do kawiarni Castelli mieszczącej się w Radomsku na ul. Plac 3 Maja 10. Do włoskich gelato odwołuje się nie tylko nazwa miejsca, ale i niepowtarzalny smak tutejszych lodowych deserów.
Pamiętacie czasy, kiedy na lody szło się do „Denwera”? (reklamą lodziarni była postać z bajki). W Castelli przy pysznych lodach i „małej czarnej” można również podziwiać wystawy fotografii.


Gelaterie, czyli lodziarnie, są bardzo popularne we Włoszech - spotkać je można dosłownie wszędzie. Pod adresem Reymonta 13 w Radomsku mieści się Gelateria Fragola Lodziarnia Kawiarnia Fragola — czyli po polsku truskawka. To prawdziwy raj dla koneserów owocowych sorbetów i zimnych smakołyków.

Gidlé Café znają wszyscy.


To miejsce stworzone z pasją i oddaniem - przytulny, klimatyczny lokal z pysznymi lodowymi deserami, wyrobami cukierniczymi i dobrą muzyką w tle - oferuje chwile wytchnienia pielgrzymom,mieszkańcom Gidel i tym, którzy pokonują sporo kilometrów, by spróbować kultowych lodów.

A co powiecie na pyszne lody z automatu?


Pamiętacie smak pierwszych „kręconych” lodów z maszyny - wtedy dumnie nazywanych „włoskimi”.


Niepowtarzalny smak dzieciństwa odnaleźliśmy w Maluszynie na ul. Rybackiej 8 w... KEBAB Maluszyn.

Jeśli lody tradycyjne - to nie może zabraknąć tych z Przedborza. Ich produkcją zajmuje się już trzecie pokolenie.


Powstają na bazie świeżych, lokalnych składników; jaj, mleka, owoców i... serca skrytego w sekretnej recepturze przekazywanej z ojca na syna. Po II wojnie światowej budka z Lody Tradycyjne Wojciech Marianowicz mieściła się po drugiej stronie ulicy - naprzeciw obecnego lokalu. Kiedyś wożone na targi i odpusty - dziś czekają na swoich amatorów przy ul. Krakowskiej - tuż przy rondzie.
opracował: Marcin Kwarta