Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się
rekreacja / trasy

Łódzki Szlak KonnyTo najdłuższy szlak konny w całej Europie. Na jego trasie znajduje się 200 ośrodków jeździeckich, 21 punktów postojowych, liczne zabytki i ośrodki rekreacyjne. Szlak w części biegnie przez Powiat Radomszczański.

Odcinek 18 (Łęg Ręczyński-Krzętów) jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej urozmaiconych odcinków pod względem ukształtowania terenu. Wiedzie malowniczymi terenami leśnymi, doliną rzeki Pilicy i pasmem Wzgórz Przedborskich.

Odcinek 19 (Krzętów-Pławno) - obok pętli zewnętrznej znajduje się rezerwat leśny „Jasień”, który chroni naturalne stanowisko cisa. W okolicy Kolonii Ojrzeń czeka na nas malowniczy odcinek w dolinie rzeki Orzechówki oraz pomnik upamiętniający pierwsze posiedzenie Łódzkiej Wojewódzkiej Rady Narodowej w 1944 r.

Odcinek 20 (Pławno-Malutkie) - wiedzie przez dolinę rzeki Warty. Najcenniejszymi zabytkami w tej okolicy mogą poszczycić się miejscowości Pławno i Gidle. W pierwszej z nich znajduje się kościół pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika z XIX w., z kopią znanego tryptyku wykonanego przez ucznia Wita Stwosza. W miejscowości Gidle oddalonej o ok. 1,5 km na południe, znajduje się Sanktuarium Matki Boskiej Gidelskiej, przy którym znajduje się niewielkie muzeum poświęcone sztuce sakralnej.

Odcinek 21 (Malutkie-Napoleońska Zagroda) - w Pytowicach znajduje się park dworski z XIX w. Odcinek mija jedno z najwyższych wzniesień w centralnej Polsce, czyli sztucznie usypaną Górę Kamieńsk, która stanowi miejsce rekreacyjne, znajdują się tu liczne szlaki piesze i rowerowe oraz zimowy stok narciarski.