Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się
turystyka weekendowa

Śladami bobrów

Przedstawiamy propozycję wędrówki pieszej „Śladami bobrów” na trasie: Przedbórz-Chałupy-Przedbórz.
Trasa ta jest pomysłem Wieslawa Domagały i zajęła I miejsce w naszym wakacyjnym konkursie "Z plecakiem przez Powiat Radomszczański".

Trasa wędrówki "Śladami bobrów"


Ruszamyz rynku w Przedborzu idąc w kierunku rzeki Pilicy, korzystamy z krótkiego fragmentu niebieskiego pieszego szlaku „Rzeki Pilicy”, a następnie idąc ul. Krakowską skręcamy w ulicę Browarną.

- Następnie mijamy drewnianą kapliczkę, kierując się polną drogą wzdłuż rzeki Pilicy. Obieramy azymut na most w Chałupach. Cały czas, poruszamy się polnymi drogami i ścieżkami wydeptanymi przez wędkarzy, trzymając się brzegu Pilicy. Będą już na wysokim brzegu, przechodzimy przez las i idziemy w stronę mostu wojskowego w Chałupach. Przechodzimy na drugą stronę i idziemy polną drogą na wprost a później delikatnie w lewo, kierujemy się w drogę powrotną, biorąc na azymut Zalew w Przedborzu. Będąc na wysokości wysokiego brzegu, odchodzimy polną drogą w lewo, kierując się na las.

- Następnie idziemy na wprost duktem leśnym, kierując się na koryto Pilicy cały czas, poruszamy się wydeptaną ścieżką wzdłuż rzeki. Po minięciu letniskowych zabudowań kierujemy się na drzewa gdzie, znajduje się drewniana kładka przez ciek wodny.

- Następnie polną drogą, duktem leśnym musimy kierować znów się na rzekę. Idąc ścieżką wzdłuż rzeki napotkać, możemy utrudnieni w postaci kolejnego cieku wodnego, na którym powinna być drewniana kładka. Po pokonaniu przeszkody terenowej dochodzimy do zalewu w Przedborzu, idziemy ul. Turystyczną w kierunku rynku Przedborskiego.

opracował: Marcin Kwarta