Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się
gra terenowa

Te wakacje nie były nudne


Te wakacje były inne niż wszystkie, ale z naszą grą GeoERA z pewnością nie były nudne. Przez 12 tygodni poznawaliście walory Powiatu Radomszczańskiego w niebanalny sposób,  doprawiony nutą tajemniczości i rywalizacji, zamiast „mapy ukrycia skarbów” używając… współrzędnych GPS.

Gra terenowa GeoERA oparta była na zasadach geocaching’u – zabawy lubianej zwłaszcza wśród użytkowników odbiorników GPS. Od czasu, kiedy moduł GPS posiada większość telefonów komórkowych, popularność zabawy niezwykle wzrosła. - Gra GeoERA polegała na odnalezieniu 14 skrytek zlokalizowanych w ciekawych przyrodniczo, krajobrazowo lub historycznie miejscach na terenie powiatu radomszczańskiego (po jednej na terenie każdej gminy wchodzącej w skład powiatu). W ukrytych skrytkach umieszczone zostały tzw. dzienniki logowań, do których wpisywali się kolejni znalazcy. Drużyna, która jako pierwsza odnalazła skrytkę, otrzymywała dodatkowy bonus punktowy. Ten element rywalizacji wprowadzał dodatkowe emocje  – opowiada o grze wicestarosta Jakub Jędrzejczak.

Nadrzędną ideą zabawy jest zachęcenie jej uczestników do odwiedzenia, w wyniku poszukiwań, miejsc w których ukryte są skrytki. Niektóre z nich były mało znane, rzadko odwiedzane, a jednak atrakcyjne turystycznie i warte zaprezentowania. Ich piękno podkreślali również sami uczestnicy - 90% pięknych miejsc powiatu radomszczańskiego odkryliśmy dzięki grze terenowej GeoEra -komentuje pani Monika. -  W pewne miejsca pewnie nigdy byśmy nie trafili, jak np. „Tam gdzie rosną rosiczki”, a naprawdę warto – dodaje pani Kamila.

Chwila na dzielenie się emocjami z przebiegu gry.

Uroczyste wręczenie nagród - drużyna Pozytywnie Zakręceni.

W grze aktywny udział wzięło 10 drużyn – skrytek poszukiwały grupy przyjaciół i całe rodziny. Najkrótsze poszukiwania cache’a trwały jedynie… 6 minut. O zwycięstwie w rywalizacji zdecydowały… 2 punkty, a laureatami zostali:
I miejsce – „Czajniki (319 pkt).
II miejsce - „Amatorzy” (317 pkt)
II miejsce – „Tomaszewscy Team” (291 pkt)

Zwycięzcy gry geoERA - drużyna Czajniki.

Wicestarosta Jakub Jędrzejczak wręcza nagrodę za zajęcie II miejsca reprezentacji drużyny Amatorzy,
w tym najmłodszemu uczestnikowi zabawy.

Miejsce III zajęła drużyna Tomaszewscy Team.

Wręczenie nagród dla wszystkich uczestników gry odbyło się 18 września – oczywiście miejsce spotkania także zaszyfrowaliśmy za pomocą współrzędnych GPS.
Część skrzynek z pewnością pozostanie z nami na dłużej, więc amatorzy geocaching’owych poszukiwań w każdej chwili będą mogli spróbować swoich sił. A my już planujemy kolejne skrzynki i kolejną edycję zabawy.