Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się
turystyka weekendowa

W siodełku czy w siodle lub na siedzisku kajakowym⁉️Kolorem zielonym zaznaczona ścieżka na górę Fajna Ryba. Kolorem niebieskim zaznaczony dojazd z Radomska do miejsca parkingowego w Górach Suchych.

Nasza weekendowa podróż rozpoczyna się przed Starostwem Powiatowym w Radomsku.  

Jadąc rodzinną ścieżką rowerową, kierujemy się do ul. Jagodowej, która przechodzi w ulicę Owocową. Korzystając ze ścieżki rowerowej zapewniamy bezpieczeństwo sobie, jak i osobom, z którymi wybraliśmy się na eskapadę.

Dojeżdżamy do drogi krajowej 91 gdzie, kończy się ścieżka rowerowa. Przypominamy, że w tym miejscu kierujący pojazdem musi ustąpić pierwszeństwa jadącym drogą krajową, a dla bezpieczeństwa warto zsiąść z siodła i przeprowadzić rowery przez przejście dla pieszych znajdujące się tuż po prawej stronie przy skrzyżowaniu. Następnie kontynuujemy jazdę ul Torową i ul. Dąbrowskiej na Cerkawiznę. Droga asfaltowa zamienia się w drogę szutrową - w słoneczny dzień jedziemy drogą leśną dającą nam miły cień i przyjemność z jazdy na rowerze. Przejeżdżamy przez przejazd kolejowy stacja BOBRY i dojeżdżamy do miejsca naszego postoju Rancho Furmania. Całość przejechanej drogi to około 6️ km.

Tam oczekuje na nas obsługa stajni, gdzie pod okiem instruktorów możemy nauczyć się obcowania z końmi. Zamienić siodełko roweru na siodło, aby w końskiej grzywie czuć wiatr i wolność. Tu tez możemy zregenerować siły i odpocząć.
Dalej eksplorując ziemię radomszczańską, płyniemy kajakiem rzeką Wartą.


Tę atrakcję zapewni nam po wcześniejszym umówieniu obsługa KAJAKOWO.net.pl Spływy Kajakowe Wypożyczalnia. Ruszamy spod mostu kolejowego w miejscowości Bobry i płyniemy w stronę Łęgu, do pierwszego przystanku, którym jest elektrownia wodna. Przystanek ten to efekt progu wodnego, gdzie musimy przenieść kajaki z punktu sprzed elektrowni wodnej do miejsca ich ponownego wodowania. Następnie płyniemy już do samego zbiornika wodnego Zakrzówek Szlachecki w Zakrzówku Szlacheckim, gdzie możemy przenocować na polu namiotowy Biwak pole namiotowe "Kajakowo" Zakrzówek Szlachecki (po okazaniu zainstalowanej na swoim telefonie aplikacji ERA Travel, w stałej ofercie opłata postojowa dla kampera lub namiotu GRATIS).

Warta to trzecia pod względem długości polska rzeka, która w odcinku spływu Powiatu Radomszczańskiego nie nastręcza kajakarzom żadnych trudności, a oferuje niezapomniane doznania estetyczne. Płynie się korytem obfitującym w zakola, brzegi porośnięte lasami z ciekawą roślinnością brzeżną. Szlak jest nieuciążliwy i bezpieczny, jeśli zachowując ogólne zasady bezpieczeństwa na wodzie. Krajobrazy rzeki oraz jej brzegów pozostają długo w pamięci, odkrywając przed uczestnikami spływu miejsca, do których warto wracać.
Na tę formę rekreacji musimy zarezerwować około 4,5 godziny. 
Start:
- most kolejowy BOBRY (pod mostem kamienne bystrze),
- Szczepocice most drogowy drogi Katowice - Warszawa,
- Łęg jaz elektrowni wodnej, przenoska prawym brzegiem po piasku i kamieniach 80m następnie most,
- Jankowice po prawej przesmyk wprowadzający na zalew z plażą i kąpieliskiem, wygodne miejsce wodowania.

UWAGA

REZERWACJĘ i CENY POSZCZEGÓLNYCH ATRAKCJI NALEŻY KONSULTOWAĆ Z ORGANIZATOREM:
- KAJAKOWO.net.pl Spływy Kajakowe Wypożyczalnia wypożyczalnia i biwak, tel. 785 118 585
- Rancho Furmania, tel. 505 418 928opracował: Marcin Kwarta